MÁTE ZÁUJEM O KRYOTERAPIU? REZERVÁCIA

Základné rozdiely medzi kryosaunou a kryokomorou

Veľa ľudí už vie že Kryoterapia je liečba mrazom , čo ale väčšina ľudí nevie a často sa stretávam s tým, že si zákazníci mýlia krykomoru s kryosaunou. Poďme sa teda v stručnosti pozrieť aký je rozdiel medzi týmito dvoma procedúrami . Kryosauna aj kryokomora sú druhy kryoterapie, ktorá vo všeobecnosti pozostáva z pobytu ľudského tela v nízkych teplotách

kryosauna-komora

KRYOSAUNA – je opakom bežnej sauny, s teplotami v rozmedzí -110 až -150 C. Jedna procedúra môže trvať od 60 sekúnd až po180 sekúnd. Výhodou kryosauny je pohodlnejší pocit ako napríklad kúpanie v studenej vode, pretože vzduch je zlý vodič. Ďalšou

výhodou kryosauny oproti kryokomore je že pacient nie je v kryosaune celý, je zdvihnutý na pohyblivej podlahe tak, aby bol v chladnom plyne len do výšky ramien. Tak sa môže cítiť pohodlne vďaka bezproblémovému dýchaniu a nepretržitým kontaktom s ošetrujúcim personálom. Teplota tela počas prvých 60 sekúnd klesne na 0 C, ale potom v dôsledku zvýšenia periférneho prekrvenia má jej teplota až 35 stupňov ( normálna teplota kože je 32,5 C).

cryo

 

KRYOKOMORA- Pred vstupom do kryokomori dostanete krátke nohavice, čelenku, rukavice, ponožky, dreváky a masku na nos a ústa.

 Potom nasleduje predpríprava, tá spočíva vo vstupe do adaptačnej komory kde ste približne 30 sekúnd pri teplote -60 C. Potom nasleduje vstup cez vnútorné prechodové dvere do hlavnej komory, kde teplota dosahuje -120 C kde sú hostia po celý čas (2 maximálne 3 minúty) v pohybe, bez kontaktu s pokožkou.

komora 

Z vlastnej skúsenosti môžem povedať že kryosauna je dosť veľké ušetrenie času, vyzlečiete sa – podstúpite procedúru- oblečiete sa a za pár minút to mate cele za sebou. Potom si na zahriatie môžete krátko zacvičiť alebo len sa prejsť domov. Toto bolo v skratke povedané čo je čo aby ste si vedeli urobiť obraz o tom ktorú z týchto procedúr si vybrať. Čo sa týka benefitov absolvovania kryoterapie tak o tých si môžeme napísať zase nabudúce .