MÁTE ZÁUJEM O KRYOTERAPIU? REZERVÁCIA

Výhody kryoterapie na duševné zdravie človeka

Možno ste už počuli, že kryoterapia je skvelá na chudnutie, pomáha tlmiť bolesti, zvyšuje výkonnosť u športovcov a celkové fyzické zdravie človeka. No existuje množstvo štúdií, ktoré dokazujú, že celotelová kryoterapia je prospešná aj pre tých, ktorí trpia depresiou alebo úzkosťou.

Výhody kryoterapie na duševné zdravie človeka

Výhody kryoterapie na duševné zdravie človeka

 

Úzkostné poruchy a závažná depresia sú dve najčastejšie duševné poruchy postihujúce milióny ľudí na celom svete. Oproti údajom spred desiatich rokov ide zhruba o 18-percentný nárast.

Viac ako je priemer trpia depresiami ľudia vo veku 55 až 74 rokov. V tejto vekovej kategórii táto duševná choroba postihuje až 7,5% žien a 5,5 % mužov. Okrem spomínaných trápia depresie často aj mladých ľudí a ženy pred a po pôrode. Štatistiky ukazujú, že depresiou na Slovensku trpí až dvojnásobne viac žien ako mužov. Táto duševná porucha sa prejavuje okrem iného zmenenou náladou bez racionálneho základu, ktorú môžu sprevádzať bolesti hlavy, zhoršený zrak alebo nekvalitný spánok. Depresia a stavy úzkosti patria medzi najčastejšie, no najpodceňovanejšie ochorenia. Preto je dôležitá prevencia.

Ako celotelová kryoterapia môže pomôcť vášmu duševnému zdraviu?

Pobytom v kryosaune je telo vystavené mínusovým teplotám (-120 200°C), vplyvom čoho sa váš mozog zaplavuje endorfínmi a zanecháva vám tak lepšiu náladu.

Okrem uvoľnenia endorfínov tento chladný šok spôsobí, že sa krv z vašich končatín dostaví späť do jadra, aby ochránila všetky životne dôležité orgány. Vedľajším účinkom je, že sa krv okysličuje a je naplnená prospešnými živinami a enzýmami, ktoré by sa do nej inak nedostali. Keď sa telo po ošetrení zahreje, obohatená krv preteká cez vaše telo a zvyšuje vaše celkové telesné a duševné pocity.

Niektorí ľudia hovoria, že len jedno 3-minútové ošetrenie v nich zanechalo pocit šťastia viac ako 8-hodín. Klienti tiež uvádzajú že okrem zlepšenia nálady pociťujú zlepšenie intenzity, výrazné zníženie napätia a únavy, zvýšenie energetických hladín, zlepšenie pamäti a spánku.  Pôsobením kryoterapie ako doplnkovej liečby rôznych duševných porúch, ako sú uvedené vyššie môžeme očakávať zlepšenie tak somatických, ako aj psychologických aspektov všeobecného blaha a napokon v kvalite života jednotlivca.

 

Kryoterapia

Zvyšuje endorfíny / serotonín. Vytvára pocit pohody

Kryoterapia vedie k dlhodobej stabilizácii nálady

Znižuje príznaky depresie a podporuje duševné zdravie

Inhibuje uvoľňovanie kortizolu. Stresový hormón

Rutinné používanie kryoterapie spôsobuje úľavu

Znižuje farmaceutickú závislosť a príjem liekov

Zlepšuje spánok

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *