• 5 benefitov kryoterapie pre imunitný systém

Posilnite svoj imunitný systém 

V tejto nebezpečnej dobe plnej vírusov dbajte na ochránu svojho zdravia pred vonkajšími vplyvmi a možnými ochoreniami.

5 benefitov kryoterapie pre imunitný systém

Posilnite si svoj imunitný systém v tejto nebezpečnej dobe plnej vírusov a chráňte svoje zdravie pred vonkajšími vplyvmi a možnými ochoreniami.

Predstavte si, že môžete fungovať celý rok bez toho, aby ste boli nachladnutí, alebo dostali chrípku. Bohužiaľ, mnohí z nás dostanú chrípku najmenej raz ročne. Najlepším spôsobom, ako proti tomu bojovať, je posilniť imunitný systém a kryoterapia vám s tým môže pomôcť. Tu je päť výhod kryoterapie pre imunitný systém.


1. Zvyšuje krvný obeh

Kryoterapia zapríčiňuje, že sa telo vystaví extrémne nízkej teplote za pomoci dusíku a tým znižuje vnútornú teplotu tela. Týmto efektom sa telo prepne do režimu “boja alebo úteku” čo spôsobí zvýšenie krvného obehu a rýchlejší presun krvi do životne dôležitých orgánov s cieľom udržať telesnú teplotu. To znamená, že do orgánov sa dostáva viac krvi obohatenej o výživné látky, čo stimuluje regulačné funkcie tela, aby pracovali na maximum, vrátane imunitného systému.


2. Zvyšuje efektívnosť bunkových funkcií

Keďže kryoterapia zvyšuje krvný obeh, vaše srdce je schopné pumpovať plnou silou a posielať viac krvi naplnenej živinami a kyslíkom do buniek v celom tele, najmä do končatín.  Lepšia cirkulácia pomáha podporovať efektívny rast buniek a funkciu orgánov.

Napríklad zvýšený prietok krvi do mozgu zlepšuje jeho funkciu a udržuje vašu myseľ bystrú a sústredenú a takisto lepší tok krvi bohatej na kyslík pomáha svalom lepšie pracovať. Rovnaký princíp platí na bunkovej úrovni, aby vášmu imunitnému systému poskytoval zvýšenú podporu pri každom tepe.


3. Účinnejšie odstraňuje toxíny

Obehový systém poskytuje orgánom nielen čerstvý prísun krvi obohatenej o živiny, ale tiež odstraňuje odpadové látky z tela. Napríklad krv prenáša odpadové materiály z telesných tkanív do obličiek, kde sú odfiltrované a opúšťajú telo vo forme moču. Krv tiež prenáša z tela oxid uhličitý, vedľajší produkt kyslíka.

Je dôležité, aby sa odpadové produkty účinne odstraňovali, pretože telo si musí udržiavať stabilný a konzistentný stav - známy tiež ako homeostáza. Ak má telo pracovať na optimálnom vrchole, sú potrebné vyvážené vnútorné podmienky. Kryoterapia napomáha tomuto procesu a výsledkom je zdravší stav.


4. Posilňuje imunitný systém zvýšením počtu bielych krviniek ( LEUKOCYTY )

Výskum potvrdil, že kryoterapia zvyšuje množstvo bielych krviniek - vojakov, ktorí bojujú s infekciou. To znamená, že vaše telo dokáže identifikovať a rýchlejšie napadnúť cudzie organizmy, ktoré môžu spôsobiť ochorenie.

Kryoterapia okrem posilňovania imunitného systému vyvoláva aj ďalšie pozitívne imunitné reakcie, ako je napríklad zníženie zápalu zvýšením počtu protizápalových cytokínov a znížením prozápalových cytokínov. To vedie k tomu, že telo rýchlejšie lieči poškodené svaly.


5. Znižuje hladinu kortizolu

Kortizol je stresový hormón tela. Aj keď má mnoho dôležitých úloh, ako je regulácia krvného tlaku a zvýšenie energie, príliš veľa z toho môže viesť k úzkosti, nespavosti a srdcovým chorobám. Štúdie tiež zistili, že zvýšenie hladiny kortizolu a chronického stresu môžu oslabiť imunitný systém a spôsobiť imunosupresiu.

Kryoterapia je známa tým, že znižuje hladinu kortizolu uvoľňovaním endorfínov ( hormónov šťastia ), ktoré sú v tele dôležité a majú pozitívny vplyv na fungovanie organizmu. To je dôvod, prečo ľudia tvrdia, že po kryoterapií cítia výbuch energie, ( pomáha znižovať stres a zlepšuje náladu ). Potláčaním účinkov stresu na organizmus sa posilní imunitný systém a vaše telo sa môže opäť vrátiť k účinnému boju proti chorobe.